نگاهی اجمالی به Html5.1 ( قسمت اول )
۰انتشار نسخه استاندارد html5 در حدود دو سال پیش اتفاق بزرگی در میان جامعه توسعه دهندگان وب بود . نه تنها بخاطر اینکه html5  شامل لیست چشمگیری از ویژگی های جدید بود بلکه همچنین به این دلیل که این اولین آپدیت بزرگ  html از زمانی بود که html4.01   در سال ۱۹۹۹ انتشار یافت . شما حتی هم اکنون نیز میتوانید بعضی از سایتها را ببینید که با افتخار از html5  یاد میکنند .

خوشبختانه لازم نیست برای بازبینی بعدی html زمان زیادی را منتظر بمانیم . در اکتبر ۲۰۱۵ w3c  کار بر روی html5.1 را با هدف اصلاح برخی مشکلات موجود در html5 شروع کرد . بعد از بازبینی های بسیار زیاد در نهایت در نوامبر ۲۰۱۶ w3c آن را برای استفاده توصیه کرد . کسانی که توسعه html5.1 را دنبال کرده اند احتمالا متوجه خواهند شد که مشکلات بسیاری بر سر راه این توسعه بود  . بسیاری از ویژگی های اولیه html5.1 از دیزاین ضعیف  و عدم ساپورت مرورگرها رنج می برند  . زمانی که html5.1  هنوز در حال توسعه بود ، w3c  کار بر روی پیش نویس html5.2  را آغاز کرد که انتظار میرود در اواخر سال ۲۰۱۷ منتشر شود  .

در مقاله بعدی بعضی ویژگی های جالب و بهبود هایی که در html5.1 حاصل شده است را معرفی می کنمی . متاسفانه ساپورت مرورگرا برای این ویژگی ها خیلی ضعیف است ، اما من سعی میکنم لیست بعضی از مرورگها که برای تست این ویژگی ها مناسب هستند را اراِیه کنم .دیدگاه ها